У МЕРЕЖІ З‘ЯВИЛИСЯ ПЕРШІ ТВОРЧІ ПРОБИ ВІДОМИХ УКРАЇНСЬКИХ РЕЖИСЕРІВ

6 вересня у нашій сінематеці FilmClub MagikaFilm  ми виклали серію короткометражних фільмів «Поза Євро», яку під час проведення в Україні футбольної події світового значення Євро-2012 знімали молоді режисери. Нині кожен з них - зірка документального кінематографу: Поліна Кельм, Дмитро Глухенький, Аліса Коваленко, Наталя Красильникова та інші.

Керівник проекту Олександ Балагура ділиться: «Кіноальманах «Поза Євро» - це результат колективної роботи молодіжної творчої лабораторії. Його ідею, напевно, можна визначити як спробу уособлення натовпу. Здатність побачити, виокремити людське обличчя з юрби, що здається безликою, згуртованою на спортивній, політичній чи будь-якій іншій основі. І розповісти про це».

Продюсер проекту Генадій Кофман пояснює: «Ми вирішили, що досить молодим документалістам говорити про те, як все погано, як важко реалізувати себе і які геніальні ідеї пропадають. Ми вибрали футбольний чемпіонат Євро-2012 як привід, щоб взяти камери і вийти на вулиці, аби зафіксувати образ своєї країни. Ми не збиралися знімати фільми про футбол. Чемпіонат був важливий для нас тільки як часовий відрізок, коли до нашої країни буде прикута увага всього світу».

Проект став результатом співпраці Української майстерні документального кіно, Міжнародної академії Dragon Forum (Польща), молодих українських та польських режисерів.

Фільми вже зараз можна подивитися у сінематеці FilmClub кінокомпанії «МАГІКА-ФІЛЬМ» за лінком