НАШ КАПЕЛАН

Автор сценарію і режисер: Сергій Лисенко

 

Цей фільм – авторські спогади про п’ять років дружби з військовим капеланом Мединським та його помічницею Калиною. Сільський священик з маленького села в Карпатах та проста дружина фермера з Тернопільщини – ці дві постаті в буремні часи революції та війни стали лідерами для багатьох людей як в Україні, так і за кордоном. Вони працюють з бійцями на передових позиціях фронту, проводять громадські акції “в тилу”, організовують молитовні спільноти в Європі та Америці, створюють мистецькі виставки із військових артефактів, пишуть ікони, проводять публічні лекції та майстер-класи.

Не маючи ані грошей, ані влади, а лише віру в свою “українську ідею” капелан Мединський та Калина мають унікальний талант запалювати людей та змінювати реальність. Разом з ними ми пройдемо Майдан, найгарячіші точки російсько-української війни, будемо блокувати траси, брати штурмом державні адміністрації, відстоювати українські храми від рейдерських захоплень, навчати дітей розписувати гільзи від снарядів трипільськими візерунками, дзвонити в дзвони під снайперським вогнем, сповідувати бійців та молитись за перемогу на трьох континентах.

Разом з тим ми побачимо, яка ціна такої діяльності: як розпадається родина Калини а сини капелана їдуть на заробітки за кордон, як все важче зібрати грошей на дорогу та ремонт машини, як складно “бути собою” в сучасному пострадянському суспільстві. Це вічний конфлікт між бажанням “спокійно жити” та “щось змінити в країні”, між особистим та громадським, між “я” та “ми”. Протягом п’яти років ми слідкуємо, як дві прості людини ведуть щоденну невидиму боротьбу за “свою Україну”, як втрачають і знову знаходять сили, віру та наснагу рухатись вперед.

Документальний
70 min

Рік виробництва
2020

Виробництво:
МАГІКА-ФІЛЬМ

Реліз
Осінь 2019

Фінансова підтримка:
Міністерство культури України