Олександр Течинський

режисер, сценарист, оператор

Народився 1979 року в Дніпропетровську. Дитинство провів у Республіці Саха (Якутія) на північному сході Росії.

 

1999 року закінчив Дніпропетровське медичне училище,

після чого працював фельдшером у бригаді швидкої психіатричної допомоги.

 

У 2001 році Олександр залишив медицину і почав працювати як позаштатний фотограф. З 2005 року працював фотокореспондентом щоденної газети “Комерсант-Україна”. Відтоді й дотепер послідовно співпрацює з виданням Frankfurter Allgemeine Zeitung (Німеччина).

 

Його роботи також публікувалися у виданнях Der Spiegel (Німеччина), “Огонек”, Vogue, Playboy (Росія), Corriere della Sera (Італія) та Harperʼs Bazaar (Україна).

Окрім України та Росії, Олександр проводив зйомки в Ірані, Афґаністані, Азербайджані, Бразилії, Ліберії, Грузії та Латвії.

2010 року він звільнився з “Комерсанта” й зосередився на власних документальних проектах, зокрема на фотографії й кіно. Того ж року вони з Юлією Сердюковою заснували незалежну продакшн-компанію Honest Fish Documentary Stories.

Фільмографія:

«Все палає» (документальний, 82’, 2014, Україна) – режисер і оператор спільно з Олексієм Солодуновим та Дмитром Стойковим, а також режисер постпродакшну

MDR Film Prize за найкращий східноєвропейський документальний фільм на фестивалі DOK Leipzig 2014.

Фестивалі: Visions du Réel (Ньйон, Швейцарія), Sheffield Docs (Шеффілд, Великобританія), goEast, (Вісбаден, Німеччина), CPH:DOX, Заґребський фестиваль документального кіно про права людини (Заґреб, Хорватія), Docudays UA (Київ, Україна), Артдокфест (Москва, Росія) та інші.

 

«Євромайдан. Чорновий монтаж» (документальний альманах, 60’, 2014, Україна) – режисер і оператор спільно з 9-ма режисерами.

Фільм-відкриття Docudays UA 2014 (Київ, Україна). Нагорода “Срібне око” на East Silver Market 2014 (Їглава, Чехія), Приз міжнародного журі на фестивалі Document (Ґлазґо, Шотландія).

Фестивалі: IDFA 2014 (Нідерланди), Їглавський міжнародний кінофестиваль документального кіно 2014 (Чехія), Verzio Film Festival 2014 (Будапешт, Угорщина), Art Doc Fest 2014 (Москва, Росія), Ризький міжнародний кінофестиваль 2014 (Латвія), WatchDocs IHRDFF 2014 (Варшава, Польща), DocPoint Helsinki 2015 (Фінляндія), Трієстський міжнародний фестиваль документального кіно 2015 (Італія), One World Romania 2015 та інші.

 

«Сери та сеньйори» (документальний, 35’, 2013, Україна) – режисер і оператор

Нагорода імені Андрія Матросова за найкращий український дебют на Docudays UA 2013.

Особлива відзнака журі на Одеському міжнародному кінофестивалі 2013.

Офіційна конкурсна програма фестивалю DOK Leipzig 2013.