Андрій ЗагданськийАндрій Загданський

Режисер

Освіта: Київський театральний інститут, факультет кінорежисури.

Працював на кіностудії «Київнаукфільм». З 1988 по 1992 режисер незалежної кіностудії "Четверг" (Київ).

Перший повнометражний фільм "Толкование сновидений" отримав міжнародне визнання, був нагороджений Гран-прі на II-м Всесоюзному фестивалі неігрового кіно в 1990 році і показан на багатьох міжнародних кінофестивалях: в Нью-Йорку, Амстердамі, Лондоні, Кракові, Сан- Франциско, Мадриді.

З 1992 року Андрій Загданський живе та працює в Америці. В 1994 році був нагороджений стипендією Рокфеллерівського фонду.

Декілька років працював продюсером російсько-американського телеканалу WMNB, читав курс з історії кіно в New School University в Нью-Йорку В 2002 році зробив як автор/продюсер/режисер повнометражний фільм «Вася» про російського художника Василя Ситнікова. "Вася" показали на XXIV Московському міжнародному кінофестивалі (2003), він отримав Приз жюрі фестивалю NY EXPOsition of Short and Video (NYC, 2002), і Почесний диплом фестивалю «Окно в Европу» (Выборг, 2003)

В 2006 "Костя и Мышь", про поета-авнгардиста, укладача знаменитої антології сучасної російської поезії Костянтині Кузьминском і його дружині. Фільм був показаний на XXIХ Московському міжнародному кінофестивалі(2007), на Міжнародному фестивалі Флаертиана(2006) і отримав Почесний диплом Міжнародного правозахисного фестивалю "Сталкер" (2007).

У 2007 повнометражний фільм "Помаранчева зима", про події в Києві після президентських виборів 2004 року.Диплом і приз "Спеціальна згадка" Міжнародного кінофестивалю "Punto De Vista" Памплона, Іспанія, 2007.; Перший приз журі XXVII кінофестивалю "Black Maria" Джерсі Сіті, 2008.

"Помаранчева зима" більше, ніж урок історії. Подібно до роману Нормана Мейлера "Армії в ночі" фільм характеризує політичну масу як живу істоту і описує її внутрішні зміни, начебто це був протагоніст в драмі".Мэтт Золлер Сейтц, The New York Times.

У 2010 фільм "Mій батько Євгеній" про свого батька,Євгенія Загданського. Прем'єра фільму відбулася в Амстердамі, на фестивалі IDFA.

Джордж Робинсон: "Мій батько Євгеній" – вишуканий імпресіоністський документальний фільм про історичне минуле, про час прожитий батьком і сином".

Ольга Шервуд:"Я більше за усі інші побачені картини "Артдокфеста" полюбила роботу Загданского. Це ще одне "прощання з СРСР" ... у дуже точній пропорції поеднав загальне,зовнішнє, соціально-політичне, і глибоко особисте, сімейне, синівське, поетичне".

Фільм був нагороджений премією "Лаврова гілка" "За кращий повнометражний фільм"(Москва, 2010) і був широко представлений на багатьох міжнародних фестивалях: Мадрид, Стамбул,Київ, Краків, Нью-Йорк.

У 2014 фільм "Вагрич і чорний квадрат", в ко-продукції з кінокомпанією Магіка-фільм.