Національний музей

Автор сценарію і режисер: Андрій Загданський

 

Цей фільм - це портрет Національного художнього музею України. Сіра неокласична будівля із левами, де зберігається та експонується мистецтво України, і не меншою мірою – її історія. Півроку автори фільму спостерігали за життям музею – від монтажу та відкриття виставки українських ікон, що дивом врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до монтажу та відкриття виставки генія авангарду Олександра Богомазова.

Від українського бароко до українського авангарду – оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України.

“Безліч обставин спонукали мене розпочати цей проект. Наприклад, моя ще студентська любов до українського авангарду. Крім особистого й сентиментального, я переконаний, що в сучасному суспільстві музеї, як і бібліотеки, стають новими «секулярними» храмами. Не випадково ми пошепки розмовляємо і в музеї, і в церкві. Документальне кінодослідження головного національного музею рівнозначно створенню портрета нації. У випадку з Україною – нації, що йде шляхом численних драматичних змін.”(Андрій Загданський, режисер)

 

Документальний
90 min

Рік виробництва
2020

Виробництво:
МАГІКА-ФІЛЬМ (Україна),
AZ Films l.l.c. (США)

Реліз
Осінь 2019

Фінансова підтримка:
Міністерство культури України