Месія, або півтора міста

Автор концепту та режисер Андрій Загданський

 

Це фільм про маленьке місто, яке не змінюючи свого розташування на карті за тридцять з гаком років, побувало у кількох країнах, і щонайменше у двох імперіях. У цьому місті жили різні люди: українці, євреї, поляки. Кожен етнос становив приблизно половину населення, і тому люди говорили «півтора міста». Побував Дрогобич у складі Австро-Угорської імперії, потім Польщі, Радянського Союзу, згодом України. Один із жителів «півтора міста» був геніальним письменником. Звали його Бруно Шульц. Його вбив пострілом у потилицю німецький офіцер.
Так маленьке місто втратило свого генія.

Сьогодні роботи Бруно Шульца перекладені на сорок із лишком мов, його короткі оповідання справили вплив на багатьох письменників, кінематографістів і художників. Кожні два роки у Дрогобич з’їжджаються літературознавці та історики з багатьох країн, і Бруно Шульц повертається у місто. І повертається до життя колишній – міфічний – Дрогобич.

Історія генія та його спадщини переплітаються у фільмі з історією та катастрофами провінційного міста.

«Здається, ніколи й ніде я так гостро не відчував, що таке Катастрофа. У рідному Києві, де всі знали про Бабин Яр і про трагедію єврейства, все ж єврейство нікуди не зникало. Київ залишився містом з чималим єврейським населенням, навіть синагога у радянські часи діяла. У Дрогобичі – порожньо. І майбутній фільм, звісно, про Бруно Шульца, про нього і його Дрогобич, а ще про привиди тих, кого вже немає в місті. І ніколи не буде»
Андрій Загданський 

 

Документальний

Фінансова підтримка:
Розвиток та препродакшен проекту повнометражного документального фільму здійснено за підтримки Українського культурного фонду