“Причинна” отримала перемогу на фестивалі “Кіномаршрут”

Анімаційний фільм Андрія Щербака “Причинна” став Найкращим анімаційним фільмом Міжнародної програми Третього кіно-медіа фестивалю для молоді “Кіномаршрут”, що тривав з 1 по 4 листопада у Львові та Жовкві.

Цього року фестиваль “Кіномаршрут” вперше представив міжнародну програму. Участь у конкурсі взяли роботи авторів з Австралії, Аргентини, Бразилії, Ірану, Данії, Німеччини, Італії, Франції, Швейцарії, США, Канади та інших країн світу.

Створена за підтримки Держкіно анімаційна стрічка «Причинна» за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка увійшла до числа переможців Міжнародної анімаційної програми і отримала почесне перше місце. Друге та третє місця вибороли анімаційні роботи з Австралії та Ірану.

Це вже шостий за рахунком фестиваль, у якому бере участь “Причинна”. Національна прем’єра стрічки відбулась на Одеському міжнародному кінофестивалі. Фільм був представлений в Національній конкурсній програмі спеціальної фестивальної події “Молодість. Пролог”, взяв участь у кінофестивалях Боснії і Герцеговини та Південної Кореї. Свою першу нагороду - Спеціальний приз журі “За поетичне втілення літературної класики” - “Причинна” отримала на XXIV Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів “КРОК”. Нагорода стала першою відзнакою українському фільму після 2002 року, коли Гран-прі фестивалю “КРОК” отримав фільм Степана Коваля “Йшов трамвай №9”.